İLETİŞİM MERKEZİ

Tamamlanan Projeler / Kadınhanı Şehir Stadı

Spor Toto Teşkilatı tarafından yapımına başlanan Kadınhanı istiklal Mahallesi sınırları içerisinde bulunan, stad üzerine yapılacak 1000 kişilik tribün ve sentetik çim saha  çalışmaları devam ediyor.

Mevcut stadyum alanında; 1800 m2’lik bir alan kurulmuş kapalı spor kompleksi ve 180 m2’lik kullanılabilir bir bina bulunmaktaydı. Bunların haricinde 140 m2’lik kullanışsız betonarme bir yapı bulunuyordu. Mevcut yeşil saha standartlara uygun ölçülerde olmasına karşın kalite ve kullanılabilirlik açısından yetersiz kalmaktaydı, buna ilişkin binalar spor faaliyetlerinde yetersiz durumdaydı.

Yeni proje ile mevcut 150 kişilik seyirci kapasitesi tribünü kaldırarak seyirci kapasitesi 1000 kişilik bir kapasiteye yükselmiş olacak. Sahanın aynı zamanda tribün yapımı ile kazanılan yeni birimler ile standartlara uygun bir spor kompleksi haline getirilmiş olacaktır.

Tribün projesi yanında mevcut çim sahası tamamen kaldırarak yerine standartlara uygun biçimde sentetik çim malzemeden saha ve çevresine sentetik çim malzemeden koşu pisti yapılacak.

Proje içerisinde yer alan üniteler:
- 2 adet Soyunma Odası (Satndartlara uygun Duş ve Wc dahili)
- İdari Birimler
- Sağlık Ünitesi (Revir, doping kontrol merkezi dahili)
- Güvenlik Birimi
- Basın Odası
- 2 adet Hakem odası (Bay ve Bayan hakemler için ayrı duş ve wc dahili)
- Malzeme odası (pano ünitesi ve depo)
- Eşgüdümlü toplantı odası (basın odası dahili)
- Bekleme salonu
- WC’ler (Bay ve bayan, engelli dahili)

BELEDİYEMİZ İLETİŞİM
 
0332 834 15 20
İstiklal Mah. İstanbul Cad. No:28 42800 Kadınhanı/KONYA
Facebook Twitter Google Plus Instagram Youtube